середу, 5 грудня 2018 р.

До уваги класних керівників!

06 грудня 2018 року на третьому  уроці в групах необхідно провести інформаційну виховну годину  присвячену Дню Збройних сил України!

Історія свята День Збройних Сил України

матеріали

6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України. 
Після розпаду Радянського Союзу та проголошення у 1991 році своєї незалежності Україна успадкувала одне з найбільших угруповань військ не тільки на постсоціалістичному просторі, а й в усій Європі. На її території дислокувались чотири загальновійськових і одна танкова армії, чотири повітряні армії, один армійський і три корпуси Протиповітряної оборони, Чорноморський флот. До всього ж, Україна  мала стратегічні ядерні сили, до яких входила 43 ракетна армія та важкі бомбардувальні дивізії.
Арсенал такого угруповання складав 6,5 тисяч танків, більше 7 тисяч бойових броньованих машин, до 1500 бойових літаків, понад 1600 стратегічних ядерних боєголовок міжконтинентальних балістичних ракет. Особовий склад нарахував близько 780 тисяч чоловік. Утримання на своїй території могутньої військової сили, призначенням якої було ведення стратегічних наступальних операцій, не відповідало миролюбивому зовнішньополітичному курсу молодої держави, її позаблоковому статусу та оборонному характеру Воєнної доктрини.
Тому першочерговими завданнями Міністерства оборони України постало скорочення військових формувань і техніки до необхідного рівня, приведення їх організаційно-штатної структури та дислокації у відповідність до нових умов, розробка програми будівництва Збройних Сил України. Безпрецедентним стало рішенням держави про без`ядерний статус та ліквідацію в односторонньому порядку ядерного потенціалу. Одночасно скорочувались і звичайні озброєння. Ці заходи проводились відповідно з міжнародними договорами та під міжнародним контролем.


У листопаді 1995 року Україна виконала свої зобов'язання і привела граничний рівень техніки та озброєння у відповідність з положеннями Договору про звичайні Збройні Сили та озброєння у Європі. З перших місяців формування українського війська в Міністерстві оборони та Генеральному штабі проводилась кропітка робота по створенню моделі Збройних Сил, яка б відповідала вимогам сьогодення.

Враховуючи досвід країн НАТО у підходах щодо структурної побудови сучасної армії, фахівцями Генерального штабу було ініційовано перехід Збройних Сил України до тривидової структури і створення у складі Збройних Сил нових міжвидових структур. Зокрема, Передових сил оборони (Стратегічних неядерних сил стримування, Об’єднання сил швидкого реагування та Сил спеціальних операцій), Основних сил оборони та Стратегічних резервів. Це рішення сприяло підвищенню загального рівня підготовки Збройних Сил України та їх готовності до виконання покладених на них завдань оборони. Оптимізовано структуру Збройних Сил України. Здійснено перехід від дивізійно-полкової до бригадно-батальйонної структури в Сухопутних військах, від корпусно-дивізійної до корпусно-авіабазної у Військово-повітряних Силах. Співвідношення між цивільним і військовим персоналом у сучасній українській армії складає 76% до 24%. 

У квітні 2006 року Верховною Радою України прийнято нову редакцію Закону України „Про загальний військовий обов’язок і військову службу”. Законом передбачено зменшення чисельності особового складу в резерві, за рахунок чого будуть звільнені людські та матеріальні ресурси. А служба в резерві буде наближена до прийнятих стандартів країн-членів НАТО.
Для підняття престижу військової служби з лютого 2005 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2005 року №193 „Про підвищення грошового забезпечення деяких категорій військовослужбовців та інших осіб”, втричі збільшено посадові оклади військовослужбовців.
Участь військового персоналу наших Збройних Сил  у міжнародних миротворчих акціях створює сприятливі умови для формування позитивного іміджу України у світовому співтоваристві. Військовослужбовці Збройних Сил беруть або брали участь у миротворчих операціях та ініціативах під егідою ООН: в Судані, Конго, Ліберії, Лівані, Ефіопії, Еритреї, Грузії, Косово; під егідою ОБСЄ: у Придністров’ї та Грузії. Україна бере участь у Навчальній тренувальній місії НАТО в Іраку.
Зазвичай День збройних сил України відзначають усі війська нашої країни: сухопутні, повітряні та військово-морські. У різні роки президентами були засновані професійні свята для кожного з цих родів військ (День Сухопутних військ, День авіації, День ВМФ), але «День Збройних сил України» має особливе значення, бо в цей день скріплюється бойове братерство між усіма військовослужбовцями республіки.

6 грудня, незважаючи на всю важливість, не є офіційним вихідним днем. Зазвичай у День збройних сил України проходить чимало урочистих заходів, які повинні показати військовим, наскільки вони цінні для нашої країни. За традицією, службовців ЗСУ щорічно вітає Президент. Також, 6 грудня покладають квіти до могили Невідомого солдата, проходить божественна літургія. Крім цього, в День збройних сил України проходить чимало виставок та інших інформаційних заходів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

           Безпечне поводження в Інтернет просторі. У кінці XX - початку XXI ст. особливо важливого значення набуває інформація. Можливість...