пʼятниця, 25 квітня 2025 р.

Найбільша ядерна техногенна катастрофа в світі: інформаційний блок.

 Аварія на Чорнобильській АЕС - найбільша ядерна техногенна катастрофа в світі, яка сталася в ніч з 25 на 26 квітня (о 1:23) 1986 року. Під час планового відключення реактора, що тривало 20 секунд, різко стрибнула напруга в 4-му енергоблоці АЕС, внаслідок чого стався тепловий вибух, який призвів до жахливих наслідків.

У результаті вибуху були зруйновані активна зона реактора і покрівля четвертого і машинного залу. В атмосферу потрапило 190 т радіоактивних речовин. Вісім з 140 т радіоактивного палива реактора опинилися в повітрі. Інші небезпечні речовини продовжували покидати реактор у результаті пожежі, що тривала майже два тижні.

Головні причини катастрофи:

- проведення недостатньо правильно підготовленого електричного експерименту;

- низький рівень культури операторів, керівництва як станцій, так і міністерства електрифікації в цілому в галузі ядерної безпеки;

- недостатній рівень безпеки графіт-уранового реактора РБМК-1000;

- помилки персоналу.

Аварія призвела до радіоактивного зараження в радіусі 30 км. Забруднена територія площею майже 160 тисяч квадратних кілометрів. Постраждали північна частина України, Білорусія і захід Росії.


39-і роковини Чорнобильської катастрофи.

 

39 років тому – 26 квітня 1986 року – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.

У зв’язку із 39-ми роковинами Чорнобильської катастрофи у закладі освіти було проведено тематичні виховні години  «Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти» у групах І, ІІ, IV курсів з використанням технологій дистанційного навчання та урахуванням безпекової ситуації.

День пам’яті та примирення в Україні.

  8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. У нашій країні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України...